Як у психопатичного типу особистості формується залежність у стосунках
У психопатичного типу особистості в базових налаштуваннях від початку немає здатності встановлювати емоційну прив’язаність. Але при цьому є потреба утримувати поруч свого партнера.
Давайте подивимося, за рахунок чого психопатична особистість так сильно може триматися за партнера і відчувати залежність від нього.
В основі цієї потреби лежить прагнення до влади й контролю, а також несвідоме бажання помститися за нелюбов і приниження, пережиті в дитинстві.
Почуття близькості, єднання, відчуття тепла і прийняття у стосунках психопатичний тип особистості не проживає, оскільки він просто не знає, як це проживається. Тобто ці почуття йому чужі. Тому зі своїм партнером він також не здатний це проживати.
Для нього важливе інше. Для нього люди або вороги, або ресурси. І оскільки емоційний зв’язок він проживати не здатний, замість нього формується інший зв’язок — функціональний.
Тобто: що я можу від тебе отримати і як я можу тебе використати?
Іншого способу будувати стосунки він не знає. Цінність людини для нього визначається тією функцією, яку ця людина виконує в його житті.
Поки він може отримувати цю функцію, залежність до партнера зберігається.Саме тому психопатична особистість не може дозволити партнеру піти й докладає неймовірних зусиль, щоб не дати йому цього зробити.
Що саме змушує його утримувати партнера і блокувати його відхід? Це страх відкидання.
Для психопатичної особистості відхід партнера означає, що його принизили, кинули, використали, розтоптали, знищили.
Для нього це відчуття глибокого падіння, бо із позиції того, хто контролює й використовує, він опиняється в позиції дрібної, слабкої, нікчемної, безпорадної людини.
Тому, коли він втрачає свій об’єкт, він проживає жах, який дорівнює жаху смерті, тому що не знає, як може вижити без нього.