КОНТРОЛЬ "випалює " гормональну систему

Стаття | Стрес

1. Кортизолова та адреналінова гра

У стані контролю наднирники безперервно викидають у кров кортизол (гормон стресу) та адреналін.

Маємо: хронічно високий кортизол, який буквально токсичний для організму. З часом наднирники виснажуються. Людина прокидається вже втомленою. Хто себе впізнає?

2. Щось не то відбувається зі статевим життям.

Коли мозок постійно вимагає кортизолу для «виживання і контролю», організм краде цю сировину у статевої системи.

Маємо: падає вироблення прогестерону, естрогенів та тестостерону. Для жінки це прямий шлях до збоїв циклу, раннього клімаксу та того самого відчуття «я почала швидше старіти», бо саме статеві гормони відповідають за молодість шкіри, блиск очей, пружність тканин та рівень енергії.

3. Удар по щитоподібній залозі

Щитоподібна залоза - це головний енергетичний менеджер тіла. При хронічному стресі та контролі організм навмисно сповільнює метаболізм, щоб зберегти ресурси.

Маємо: тіло переходить у режим «енергозбереження». З'являється апатія, набряки, туман у голові, сухість шкіри та колосальний упадок сил, який не минає навіть після тривалого сну.

Це чиста біохімія і не всі ще перелічені наслідки. Тіло просто втомилося жити на кортизоловому паливі. Звісно, що висновок робить кожен сам для себе.

Але, якщо є відчуття фонової постійної тривоги, втоми чи відчуття, що стала «швидше старіти» і чесно розумієш, що це через спробу все втримати ПІД КОНТРОЛЕМ, то прочитай ще раз цю статтю і можливо прийми нові рішення.

Коли ти відпускаєш контроль і переходиш у довіру, ти робиш це не просто заради «духовного розвитку» і «тренду», ти робиш це для того, щоб твоя гормональна система повернулася до норми й повернула тобі молодість, енергію та сили бачити нові можливості і просто жити.
Бо життя того варте....

На звʼязку!