Визволення самих себе від старих налаштувань

Блог | Взаємовідносини

Визволення самих себе від старих налаштувань - по суті саме цим ми займаємося в терапії.

“Для того щоб розпізнати цей руйнівний спадок та перетворити його на думки й поведінку, які слугуватимуть життю, потрібна величезна енергія та усвідомленість.

Ця трансформація вимагає грамотного ставлення до потреб та вміння налагоджувати звʼязок із собою, що робити людям нашої культури досить важко. Нас не просто не вчили думати про свої потреби - культура часто переконувала нас, що потрібно активно блокувати їхнє усвідомлення.

Як згадувалося раніше, ми успадкували мову, яка служила царям і елітам у суспільствах домінування. Основній масі людей не давали розвивати усвідомлення власних потреб, натомість їх навчали бути слухняними та підкорятися авторитету.

Наша культура визначає, що потреби є негативними та руйнівними; слово «нужденний», яке застосовується до людини, натякає на її неадекватність чи незрілість. Коли люди висловлюють свої потреби, їх часто називають егоїстичними, а використання особового займенника «я» часом прирівнюють до егоїзму чи емоційної залежності.

Ми можемо звільнити себе від культурних умовностей.

Заохочуючи нас розділяти спостереження та оцінювання, визнавати думки чи потреби, які формують наші почуття, і висловлювати свої запити чіткою мовою дій, ННС (ненасильницьке спілкування) посилює нашу обізнаність про культурні умовності, що впливають на нас щосекунди.

І наше усвідомлення цих умовностей є найважливішим кроком у припиненні їхнього впливу на нас.”

Текст з книги Маршалла Розенберга “Ненасильницьке спілкування. Мова життя”

Чесно, я б включила її до шкільної програми, от прямо з молодших класів. Щоб формувати навичку нетоксичного діалогу з самого дитинства.

Рекомендую до прочитання. Можна читати вголос у колі родини та одразу обговорювати.